top of page

IQSELL

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Operacja pn. „IQsell: Innowacje organizacyjne dla rozwoju Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności" realizowana w ramach działania 16 „Współpraca" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Operacja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

NAZWA GRUPY OPERACYJNEJ:

Innowacje dla Lokalnych Rynków Rolnych

 

CEL OPERACJI:

Celem operacji jest wypracowanie, przetestowanie i pilotażowe wdrożenie innowacyjnego modelu organizacyjnego dla rozwoju lokalnych rynków rolnych, w oparciu o nowatorskie rozwiązania informatyczne, biznesowe oraz instytucjonalne.

PLANOWANE EFEKTY OPERACJI:

Główne korzyści wynikające z realizacji projektu to:

  • wypracowanie i przetestowanie na funkcjonujących systemach Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności na Dolnym Śląsku i Małopolsce (2 lokalizacje):

  • systemu rejestracji pochodzenia produktów wraz ze śledzeniem ścieżki dostaw,

  • systemu logistyki opartej o samoorganizację i wykorzystanie istniejących zasobów transportowych i magazynowych uczestników lokalnego rynku rolnego,

  • systemu rozliczeń bezpośrednich między rozproszonymi producentami i konsumentami,

  • przetestowanie i wdrożenie różnych biznesowych form sprzedaży w odniesieniu do funkcjonujących systemów Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności na Dolnym Śląsku i Małopolsce.

  • wypracowanie nowych produktów finansowych odpowiadających na potrzeby systemów Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności oraz uczestniczących w nich producentów i konsumentów,

  • wdrożenie systemu monitoringu i oceny oddziaływania systemów Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności na rozwój rynków lokalnych i rozwój zrównoważony obszarów wiejskich na Dolnym Śląsku i Małopolsce.

 

SKŁAD GRUPY OPERACYJNEJ:

  1. Dolnośląska Zielona Dolina Sp. z o.o.

  2. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

  3. Stowarzyszenie Producentów Koszyka Lisieckiego

  4. ISO-TECH Sp. z o.o.

  5. Polska Fundacja Innowacji

  6. Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  7. Małopolska Izba Rolnicza w Krakowie

  8. Szczepan Czerwinski

  9. Jan Szczepan Krawczyszyn

  10. Kamil Holajda

  11. Robert Kłusek

  12. Adam Bałuszek

  13. Łukasz Gorzkowski

  14. Anastazja Przywara

  15. Anna Sitek

  16. Antoni Pawłowski

  17. Bolesław Bobak

  18. Jan Piotrowski

  19. Jan Borzęcki

  20. Monika Staszyńska

  21. Grzegorz Grabowski

  22. Marcin Kotowicz

 

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA:

2 007 113,00 PLN

 

OKRES REALIZACJI:

07.06.2021-30.06.2023

ZAPYTANIA OFERTOWE W RAMACH PROJEKTU IQSELL

 

W realizacji projektu IQSell, zespół IsoTech korzystał z prototypowej platformy internetowej IQSell do wypracowania i przetestowania z rolnikami, wchodzących w skład Grupy Operacyjnej, metodę identyfikacji i mapowania funkcjonalności pośrednika w rozwoju lokalnych rynków rolnych (LRR). Wypracowaną metodę mapowania funkcjonalności pośrednika (procesów) wykorzystano jako podstawę dla projektowania rozwiązań organizacyjnych dla rozwoju lokalnych rynków rolnych w określonych lokalizacjach, w sposób który uwzględnia uwarunkowania, ograniczenia oraz możliwości osób i organizacji współtworzących LRR.

Prototypy platformy internetowej IQSell są dostępne:


1. IQSell 1 (wariant 1): IQSell (upwr.edu.pl)
2. IQSEll 2 (wariant 2): IQSell (mir.pl)

Wykaz raportów/opracowań przygotowanych przez zespół badawczy Iso-Tech sp. z o.o. dla potrzeb programu badawczego projektu IQSell (kierownik: Magdalena Kalisiak-Mędelska)

Zespół badawczy Iso-Tech sp. z o.o. pracował w składzie:

Rafał Serafin (koordynator), Jacek Wilk, Zbigniew Witkowski, Krzysztof Gorlich, Beris Gwynne, Paweł Kowalski, Michał Sitek, Maria Gorzkowska-Mbeda, Benjamin Mbeda Ndge.

Zadanie A (kierownik Marian Kachniarz):

1.1. Diagnoza problemu i sformułowanie głównego celu badawczego oraz sformułowanie założeń i propozycja innowacyjnego modelu lokalnych rynków rolnych (LRR)

1.1.2. Wymagania dla systemów informatycznych wspierających model organizacyjny IQSell w oparciu o wstępnie przeprowadzone konsultacje z rolnikami i innymi interesariuszami Lokalnego Rynku Rolnego (LRR) na terenie Małopolski

1.1.3. Przegląd form organizacji Lokalnych Rynków Rolnych (LRR)

1.2. Diagnoza rozwiązań prawnych dla rozwoju Lokalnych Rynków Rolnych (LRR)

1.4. Ekonomia społeczna, ekonomia solidarności, ekonomia współdzielenia, ekonomia obiegu zamkniętego jako podstawy dla kreowania modelu organizacyjnego dla rozwoju Lokalnych Rynków Rolnych (LRR)

1.6. Trendy innowacji Fintech szansą na zastąpienie/automatyzację pośredników w skalowaniu Lokalnych Rynków Rolnych (LRR)

1.7. Aspekty prawne i podatkowe rozwoju Lokalnych Rynków Rolnych (LRR) w odniesieniu do projektowania innowacyjnego modelu organizacyjnego

Zadanie D (kierownik Małgorzata Raftowicz):

D. System monitoringu i oceny rozwoju Lokalnego Rynku Rolnego (LRR) w wymiarze społecznym, gospodarczym i ekologicznym

Zadanie C, E (kierownik Rafał Serafin):

C/E. Weryfikowanie, testowanie i wdrożenie modelu IQSell

Raport końcowy projektu IQSell

IQsell_Plakat informacyjny format A3 wersja 2.jpg
bottom of page